کلیات بازی ایران من:

بازی ایران من یه بازی اطلاعات عمومی هست که با موضوع جاذبه‌های گردشگری کشور عزیزمون ایران طراحی و تولید شده.

توی این بازی، توی دکمه‌های زرد رنگ، یه تعداد جاذبه گردشگری از استان‌های مختلف میبینین و باید در هر مرحله با راهنمایی‌های مجری، تشخیص بدین که جواب، کدوم یکی از این جاذبه‌ها هست.

عکس اول جاذبه های گردشگری بازی رومیزی ایران من زی بازی

انواع کارت‌های جاذبه:

کارت‌های جاذبه تاریخی: جاذبه‌هایی هستند که در زمان‌های قدیم به دست انسان‌ها ساخته شده‌اند (مانند کاخ‌ها و معبدها و مسجدها و پل‌ها و …)

عکس دوم کارت های جاذبه های تاریخی بازی رومیزی ایران من زی بازی

کارت‌های جاذبه طبیعی: جاذبه‌هایی هستند که در طبیعت وجود داشته‌اند و انسان‌ها در به‌وجود آمدن آن‌ها نقشی ندارند (مانند آبشارها و دریاچه‌ها و کوه‌ها و جنگل‌ها …)

عکس دوم کارت های جاذبه های طبیعی بازی رومیزی ایران من زی بازی

روند بازی ایران من:

در این بازی، مجری 15 تا کارت جاذبه گردشگری رو روی میز می‌چینه … و بعد توی هر مرحله دو تا راهنمایی رو برای ما می‌خونه … بعد از راهنمایی اول، ما فرصت داریم که یکی از گزینه‌ها رو انتخاب کنیم.

اگه جوابمون درست باشه، امتیاز اول اون مرحله رو می‌گیریم. بعد از اینکه امتیازها داده شد، مجری، راهنمایی دوم رو برای ما میخونه که اطلاعات بیشتری رو در اختیار ما قرار میده و بعدش ما دوباره همگی فرصت داریم که یک گزینه رو انتخاب کنیم … (طبیعتا اگه جزء کسایی باشیم که توی راهنمایی اول درست تشخیص دادیم و امتیاز گرفتیم این بار هم همون گزینه قبلیمون رو انتخاب میکنیم)

فواید بازی ایران من

بازی کردن ایران من غیر از لذت بخش بودن و حس خوب بازی و رقابتی که می‌ده، می تونه توی ارتقای این ویژگی‌ها هم نقش داشته باشه:
  • افزایش دقت و تمرکز

  • افزایش اطلاعات عمومی

  • آشنایی با جاذبه‌های گردشگری ایران

 
شما می‌تونین با ثبت‌نام در تلویزیون ‌زی‌بازی این بازی جذاب و دوست داشتنی رو بازی کنین و حسابی ازش لذت ببرین.

بازی رومیزی ایران من

توی بازی رومیزی ایران من، قوانین بازی یه مقداری با مدل زی‌بازی اون فرق می‌کنه. باید بگم که حافظه توی بازی رومیزی ایران من خیلی خیلی مهمه و اصن یه جورایی این بازی تمرین تقویت حافظه هم هست … تو مدل رومیزی، 25 تا کارت چیده میشه ولی همشون به پشت هستن و شما فقط یک بار اول بازی میتونین جای جاذبه‌ها رو نگاه کنین و اونا رو به خاطر بسپرین … ایران من توی دو مرحله انجام میشه که و سوالاتی که توی هر مرحله پرسیده میشه با راهنمایی‌های مدل زی‌بازی خیلی فرق می‌کنه.

این یه بازی خارجیه که توسط گروه نهالک با تغییراتی به فارسی ترجمه شده است.